Gizli İlimler Sitesi - Tekil Mesaj gösterimi - Bitkisel Yağlar(çeşitli ritüeller için)
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-03-14, 11:37   #4 (permalink)
tutrakan
Yasaklı

Konular: 150
tutrakan is an unknown quantity at this point

Belki yadırganacak ama,dini bayramlar haricinde-perşembe ve cuma akşamları-ölmüşlerimizin ruhları aydınlık içinde olsun die-mum ile buhur yakarız(bunlar onlara ulaşırmış ve sevinirlermiş)-anaannem öyle yapıyordu ve vefatın öncesi benim de bunu sürdüreceğime söz verdirtmişti ve ben de sürdürüyorum bu adeti.Ve yakılanın eşliğinde ruhlarına dualar edilir-Allahtan mekanları cennet olsun,ruhları şaad olsun..dualar edilir adlarına.Çubuk buhurlar harici bitki tütsüsü kullandığımda gül suyu akıtır ve 1-2 damla bitkisel yağa,yağa alev alabilir die doğrudan kullanmıyorum.Okumuştum ki geceleri buhur yakılmıyormuş ve yakılmamanın sebeplerini-buna çok şaşırmıştım,şahsen bunun doğruluna pek ihtimal vermiyorum,gece yakılan buhurdan kaynaklı hiç bir şeye ne tanık oldum ne de herhangi bir şey yaşamışlığım oldu-ama ibadet odasında yakıyorum,kirada yaşıyorken ise öyle bir odam olmadığından-ayak altı olmayan alan seçip hep orada yakıyordum,belki doğabilecek olumsuzlukları bu önlüyordu ve ölenler için yakılmış olması sebebi ve bu alanların sürekli temiz tutuluyor olması.
tutrakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla