Gizli İlimler Sitesi - Tekil Mesaj gösterimi - Simya İlmi Nasıl Yapılır
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-07-14, 15:15   #6 (permalink)
arien
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 27-07-14
Mesajlar: 39
Konular: 5
arien is an unknown quantity at this point
Standart

Öncelikle şunu bilmek lazım, evrende "metafizik" diye bir şey yoktur. Her şey "fiziktir". İnsanlar, henüz sırları çözülememiş fizik yasalarını, metafizik diye adlandırırlar.
Simyadan bahsederken birkaç ana fizik kuralını unutmamak lazım.
1- Her şey enerjidir.
Evrendeki her şey enerjinin farklı formlarıdır, madde dahil. Madde, yoğunlaşmış enerjidir.
2- Zaman görecelidir.
3- Algılar illüzyondur ve görecelidir.

Evren, sonsuz frekansta enerjiyle doludur ve bizim bu enerjileri nasıl, ne şekilde algıladığımız, tamamen bizim alıcılarımızın yarattığı illüzyonlara bağlıdır. Gelen elektromanyetik dalganın (yani ışığın) bizim tarafımızdan nasıl işlenip beynimizde nasıl bir görüntü yaratacağı tamamen bizim alıcı sistemlerimize (5 duyumuza) bağlıdır.
Söz gelimi, astigmat olan bir kişinin gözü, ışığı bizim gözümüzden farklı kırıyor ve görüntüyü başka şekilde oluşturuyor ya da köpekler görüntüleri siyah-beyaz, atlar bizim gördüğümüzün birkaç katı büyüklükte görüyorlar.
Dolayısıyla, gelen enerjiyi nasıl algıladığımız, tamamen bizim alıcı sistemlerimize bağlı ve referans alınabilir bir gerçeklik değil.
Gerçek olan şey enerjinin kendisi, bizim onu nasıl algıladığımız değil.

Zaman içinde aynı şey geçerli. Zaman, tamamen kişinin referans sistemlerine ve algısına göre değişiklik gösteren illüzyon bir kavram.

Ve beyin dalgaları. Beynimiz aslında elektronik bir cihaz gibi çalışıyor ve beynimizin yaydığı dalgalar, mikro dünyayla sürekli bir etkileşim halinde. Yani biz beyin dalgalarımızla, atomaltı parçacıkları (mikro dünyayı) sürekli etkiliyor ve yaratıyoruz, mikro dünya ise gördüğümüz makro dünyayı yaratıyor.
Bilinçli ve konsantre beyin dalgalarıyla, makro dünyada görmek istediğimiz değişiklikleri kontrollü bir şekilde elde etmemiz mümkün. Simya da kısaca buna dayanıyor.
Teorik olarak mümkün fakat metodları üstünde çalışılması gerekiyor.
arien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla