Gufeyle namazı

Bu konu Hun tarafından 8 sene önce açıldı, 422 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
Hun
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 1116
Yanıt Sayısı: 5482
8 sene önce

arkadaşlar bu namaz ehli beyt kaynaklıdır.Tüm hacet ve murat sıkıntılar içindir.Yalnız namazın ehlibeyt mektebine göre kılınması bence daha doğru olacagı kanısındayım. doğrusunu allah bilir.ehlibeyt mektebine göre namazın kılınışı şu şekildedir.ilkk önce niyyet edilmelidir birinci rekatta fatiha ve kısa surelerden bir zammı sure ikinci rekatta yine fatiha ve kısa bir zammı sure.Zammı sure bittikten sonra rukua gitmeden ayakta elleri birleştirerek yüz hizasında avuçlar açık bitişik eller önde olacak şekilde vereceğim dua okunurMüstehap namazlardan biri Gufeyle Namazıdır. Bu namaz akşam ve yatsı namazları arasında kılınır.

Gufeyle Namazının Kılınış Şekli:

Gufeyle Namazı iki rekattır. Birinci rekatta Fatihadan sonra süre yerine şu ayet okunur:

Ve zannuni iz zehebe muğaziben fe zanne en len nagdire aleyhi fe nada fizzulumati en la ilahe illa ente subhaneke inniy kuntu minezzalimin festecebna lehu ve necceynahu minel gammi ve kezalike nuncil muminin.

Ve ikinci rekat’da hamtdan sonra süre yerine şu ayet okunur:

Ve indehu mefatihul gaybi la ya’lemuha illa hu ve ya’lemu ma fil berri vel behr vema tesgutu min varagetin illa ya’lemuha vela habbetin fi zulumatil arz vela ratbin vela yabisin illa fi kitabin mubin.

Ve kunutunda da şu dua okunur:

Allahumme inni es’eluke bimefatihil gayb elleti la ya’lemuha illa ente en tuselliya ala muhammedin ve ali muhammed ve en tef’ele bi. . . . . . . . . . kendi hacetlerini söyler ve sonra şu duayı okur:

Allahumme ente veliyyu ni’meti vel gadiru ala talibeti te’lemu haceti fe es’eluke bihakki muhammedin ve ali muhammedin aleyhi ve aleyhimusselam lemma gezeyteha li.
tam anlamıyla bu sekilde


Alintidir

zeinarda
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 818
Yanıt Sayısı: 18475
8 sene önce
her dilek için uygulanabilecek bir namaz,bir tür hacet namazı yerine kılınabilir.... Sağol Hun......
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22124 Kayıtlı Üye
  • 16501 Konu
  • 143701 Cevap
  • Son Üye Willardwal
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)