Peygamberin Yaptığı Rızık Duası ( İhtiyacı Olan Kimse Asla Parasız Kalmaz )

Bu konu jingamin55 tarafından 8 ay önce açıldı, 2408 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
jingamin55
Üyelik Zamanı: 8 ay önce
Konu Sayısı: 7
Yanıt Sayısı: 0
8 ay önce

Kendisini görüp ondan yardım isteyen fakir köylüye Hz Ömer bin Hattab hazretleri şöyle söyledi: “Allahın resülü kimse fakir kalmasın nerede bir fakir görürsen onun imdadına yetiş! Bu dua benden size miras olsun dedi. Şimdi sana duayı öğretmemin zamanı geldi.”
(el Câmiüs Sahıh)

 
Yine müslümanlığı yayarken evleri yağmalanan, evini barkını bırakıp kaçmak zorunda kalan, maddi sıkıntının eşiğine gelen alimlerimiz ve peygamberlerimiz bu anahtar duayı kullanmışlardır. Bu dua zenginlere değil darlık çekenlerin ilacıdır. Bu dua asla bolluk içinde biri tarafından kullanılmaz aksine zor durumda olanların duasıdır.
 
Günde 61 defa okumanız yeterlidir. Dükkanınızda okuduğunuzda bereketiniz artar müşteri kuyruk olu verir. Sefaletinizde okuduğunuzda paranın nerden geldiğini anlayana kadar tüm borçlardan kurtulursunuz. 
DUA
İnnallahe huver rezzâku zul kuvvetil metîn. Allahümme ya Latifu ya Allah, ya Kerimu ya Allah, ya Ganiyyu ya Allah, ya Fettah ya Allah, ya Rezzak ya Allah, Ya Vehhab ya Allah. Kâle elûguz ibnulkiyye allahumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâu, ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâu, bi yedikel hayru, inneke alâ kulli şey’in kadîr ve istagfirü rabbekum innehu kâne gaffaran. YAllâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz ve elûguz ibnulkiyye cennâtin ve yec’al lekum enhârân. Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz. Allâhumme Rabbena ic’al eluğuz bin vey selülkiye ve lena min ledunke veliyyen nasiran ve indeke beyten fil cenneti ve edhilnâ fi rahmetike. Rabbena enzil ve elûguz ibnulkiyye aleynâ maideten mines semâi tekünu lenâ îden li evvelinâ ve âhirinâ ve âyeten minke, verzuknâ. Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâbın ve ente hayrur râzikîn.


 
Manası:
Şüphesiz Allah rızık verendir, güçlüdür, çok kuvvetlidir. Mülkün mâliki olan Allah’ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden alırsın. Dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. ”Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin. Rabbinizden bağışlama dileyin; çünkü O, çok bağışlayıcıdır. Bağışlama dileyin ki Üzerinize bol yağmurlu olarak semayı göndersin. Size mal ve çocuklar vererek yardım etsin. Sizin için cennetler (verimli bahçeler) yapsın ve sizin için nehirler akıtsın. Allah, kullarına Lâtif’tir (lütufkâr). Dilediği kimseyi rızıklandırır. Ve O, Kaviyy’dir (kuvvetli), Azîz’dir (yüce ve şerefli). Allah’ım, Rabb’imiz! bize katından rahmet yardım gönder ve cennette bir ev yap ve bizi rahmetinin içine al (dahil et). Ey Rabbimiz!, Bizim üzerimize semadan bir sofra indir ki bizim için bayram, bizden öncekiler ve bizden sonrakiler için senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır. Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızıklandırırsın. Ve Sen rızık verenlerin en hayırlısısın.

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 23606 Kayıtlı Üye
  • 16573 Konu
  • 143825 Cevap
  • Son Üye alizahamlin989
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)