İnsanların Düşüncelerini Okuyun

Bu konu urania tarafından 9 sene önce açıldı, 332 kere okundu ve 9 Cevap verildi.
urania
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 111
Yanıt Sayısı: 346
9 sene önce

Psikolojik bir teknik neler sakladığını öğrenmek için bir insanın aklını okumanızı sağlayacak. Bu taktik ile karşınızdakinin neyi sakladığını birkaç dakika içerisinde anlayacaksınız.Buna benzer senaryo deniyor ve Rorschach Testi daha bilinen adıyla mürekkep lekesi testi gibi uygulanıyor. Rorschach Testi belirsiz iki yönlü mürekkep lekelerinden oluşuyor. Testin ardındaki teori bir insanın şekillere yaptığı yorumların onun bilinçaltı tutum ve düşüncelerini ortaya çıkaracağı yönünde…Benzer senaryo ancak bambaşka bir yöntemle sözlü olarak aynı teoriyi uygulamak mümkün.Yapmanız gereken karşınızdakini hiçbir şeyle suçlamayan yalnızca ima eden bir soru sormak ve sonra yanıtını değerlendirerek, saklayacak bir şeyi olup olmadığını öğrenebilmek.Örneğin bir kadın, kocasının sekreteriyle ilişki yaşadığından şüpheleniyor. Durduk yere belki yemekten sonra şöyle diyebilir, “Biliyor musun, tatlım? Bence patronum Jim’in sekreteriyle aralarında birşey var” Sonra tek yapması gereken tepkiyi gözlemlemektir.Eşi soru sorup konuyla yakından ilgilenirse, kadın, onun da aynı şeyi yapmadığından emin olabilir. Ancak rahatsız olup konuyu değiştirmeye çalışırsa, benzer bir durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Kadın da, eşinin tutumundaki bu ani değişimi hemen fark eder.İpucu…Genelde böyle bir durumda karşımızdakiyle yüzleştiğimiz zaman o doğal olarak savunma haline geçer. Eğer yanılmışsak, paranoyak veya kıskanç görünme olasılığımız yüksektir ve ilişkimiz zarar görür. Bu teknikle belirli bir konu uydurabilir ve konuyla onun rahat mı, huzursuz mu olduğunu öğrenebiliriz, hem de tek bir suçlama yapmadan.Bir örnek ise bir hastane görevlisinin doktorlardan birinin görevde içki içtiğinden şüphelenmesidir. “Doktor Marcus, bir konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Başka bir hastanede görevli bir meslektaşımın doktorlardan biriyle bir problemi var. Doktorun mesai saatleri içinde içki içtiğinden şüpheleniyor. Doktora karşı nasıl bir tutum sergilemesi gerektiğiyle ilgili bir öneriniz var mı?” şeklinde bir soru ile soru sorulan doktorun tepkisi durumu ortaya koyabilir.Burada da aynı davranışı kendisi yapıyorsa, çok huzursuz olacaktır. Görev başında içmiyorsa, o zaman tavsiyesine başvurulmasından dolayı memnun olacak ve önerilerde bulunacaktır. Bu yüzden birinin bir şey sakladığından şüphelendiğiniz anda, benzer bir senaryo yazın ve öğrenin.Strateji DeğerlendirmesiOna hemen psikolojik test uygulayın. Onu suçlamayan ama ima eden bir soru sorun. Tepkisini ölçerek, bir şey saklayıp saklamadığından emin olabilirsiniz.

CiciPeri
SÜPER MODERATÖR
Üyelik Zamanı: 8 sene önce
Konu Sayısı: 30
Yanıt Sayısı: 4019
6 sene önce
cok guzel teknikler ellerinize saglik
Gülfem
Üyelik Zamanı: 5 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 4
5 sene önce
Sağ olun :) ellerinize sağlık..
Aso1
Üyelik Zamanı: 5 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 1
5 sene önce
Gerçekten Mantıklı Ve Güzel
Abdülhamid
Üyelik Zamanı: 4 sene önce
Konu Sayısı: 6
Yanıt Sayısı: 10
4 sene önce
İnsanların % 99.9 u aynı ritüellerde aynı şeyleri düşünüyor. İnsanların düşüncelerini okumaya başladığınızda, keşke okuyamasaydım derdiniz. Çünkü insanlar gözünüzde aşırı basitleşiyor. Orjinalliğinizi yitiriyorsunuz. İnsanların düşüncelerini okuyamamak, gerçekten de Tanrı' nın bir lütfudur.
leblebi
Üyelik Zamanı: 6 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 81
4 sene önce
Esmalardan birini duzenli zikretmistim bir ara.Insalarin kalbinden gecenler anlik bakislari daha baska seyler yani gorus alanim acildi.Dusunsenize is ortaminda abi diye hitap ettiginiz birinin konusurken arada gozunun gogusunuze takildigini hissetmek..Iiihhh midem bulandi.Anlik dusuncelerde kalbinize doguyor.Yok yok bos verin istenecek bir sey degil.
serhat
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 14
Yanıt Sayısı: 282
4 sene önce
Leblebi acaba rica etsem çektiniz esmayı söylermisiniz
serhat
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 14
Yanıt Sayısı: 282
4 sene önce
Peki teşekkürler cevap için kolay olmıyan nedir superisi anlıyamadım burasını biraz açıklarmısın
leblebi
Üyelik Zamanı: 6 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 81
4 sene önce
Ama tavsiye etmem dogrusu cunku en dibinizdeki insanlarin normalde hic dikkatinizi cekmeyecek anlik mimikleri sozleri ya da kalbinden sizinle ilgili anlik gecirdikleri kalbinize doguyor.Bazen farketmemek ama tedbirli olmak iyidir.
serhat
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 14
Yanıt Sayısı: 282
4 sene önce
Anladım leblebi kardeşim teşekkür ederim cevap için
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22137 Kayıtlı Üye
  • 16501 Konu
  • 143704 Cevap
  • Son Üye DonaldPhoni
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)