Simya İlmi Nasıl Yapılır

Bu konu paylaşımcı tarafından 10 sene önce açıldı, 1833 kere okundu ve 9 Cevap verildi.
paylaşımcı
Üyelik Zamanı: 10 sene önce
Konu Sayısı: 57
Yanıt Sayısı: 12
10 sene önce

Hepimizin Bildiği gibi Simya ilmi milattan önce 300 yıllarında başlamış ve en son 1900 lü yıllarda çinde son bulmuştur. Mısırdan tutunda, Yunanlara kadar bu ilmi işlememiş çok azı kalmıştır yer yüzünde. Simya ile birçok şey yapılabildiğini herkes bilir. Örneğin gecenin yarısında güneşi tepeye getirmek, durduk yere seller yağdırıp, şimşekler çaktırabilmek veya kurumuş bir ağacı meyvelendirebilmek simya ilmi ile yapılabileceklerin sadece birkaçıdır. Ama gerçeği şuki bunu yaptığınızda sadece o civarda sizden haberdar olankimseler bunu öyle görür ve inanır. Yani aslında bunu yapamazsınız ama yaptığınızı sanırlar. Bunlarlada sınırlı değildir simya. Aslında simya ünyesinde metafizik, kimya, astroloji, felsefe, eskatoloji ve daha birçok ilmi bünyesinde barındıran acayip birşeydir.
Ve gelelim Simya nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmaya. Bu ilme gönül bağlamış dostlara buradan ilan edebilirimki Simya ilmini icra etmek çok ama çok zordur. Günümüzde simya ilminin yanlızca ücra bir dalını icra edebilen david copperfield bu sayede sahnede uçabiliyor, insanları ortadan iiye bölebiliyor vs. vs.. ama onun dışında kimsenin başarılı olması, daha doğrusu simya ilmini tamamı ile anlaması ve yapması pek mümkün değildir. Zira unutulmamalıdırki bir çok Simyager ölümsüzlük iksiri yapma çalışmalarını yıllarca sürdürmüş ve bu hazırladıkları iksirlerle karara da olsa bir çok çinli kralı öldürmüşlerdir.

konu alıntıdır

bbbengisu
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 8
9 sene önce
david copperfield ın yaptıkları doğaüstü güçlerle yapılanlar değildir tamamen göz yanılgısı...
Nekhbet
Üyelik Zamanı: 8 sene önce
Konu Sayısı: 4
Yanıt Sayısı: 39
8 sene önce
simya göz yanılgısı değildir. maddeleri anlamaya ayrıştırmaya ve yeniden biçimlendirmeye dayanır.
BURKAN
Üyelik Zamanı: 8 sene önce
Konu Sayısı: 17
Yanıt Sayısı: 225
8 sene önce
simya birtakim sembollerle buyu yapimindan,molekullerin yapisini degistirmeye kadar genis bir alanla ilgilidir,yani demirden altin yapmaya camurdan petrol yapmaya ,oluyu dirltemeye calisan bilim ,kimilerine gore olmiyacak hayeller safsatta kimilerine gorede gercek ,peki bugune kadar simyanin basariya ulasdigi neler var bunlardan bildiklerimizide anlatiriz insallah.
tutrakan
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 148
Yanıt Sayısı: 589
8 sene önce
Simya ilminde iksirlerin yapımında neler kullanıldığına ve hangi gereçler kullanıldığına dair görsel çizimleriyle ve hangi üründen neler oluştuğunu ve hangi amaçlarda kullanıldığına dair geniş bilgiler sunulmuştur nette,ancak simya bilgisinin temeline sahip olmayan özüne de sahip olamıyor-nasıl ki ben,okudum ama,zihnim boş.Bu ilme sahip olabilmek için apayrı akıl gerektirir ve bu sebeple onu merak etmeyi bıraktım,çok çok zor bir daldır o.Çok fazla bilgi gerektiren,çok iyi gözlem,beceri,keskin akıl ve güçlü hafıza.
arien
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 5
Yanıt Sayısı: 34
7 sene önce
Öncelikle şunu bilmek lazım, evrende "metafizik" diye bir şey yoktur. Her şey "fiziktir". İnsanlar, henüz sırları çözülememiş fizik yasalarını, metafizik diye adlandırırlar. Simyadan bahsederken birkaç ana fizik kuralını unutmamak lazım. 1- Her şey enerjidir. Evrendeki her şey enerjinin farklı formlarıdır, madde dahil. Madde, yoğunlaşmış enerjidir. 2- Zaman görecelidir. 3- Algılar illüzyondur ve görecelidir. Evren, sonsuz frekansta enerjiyle doludur ve bizim bu enerjileri nasıl, ne şekilde algıladığımız, tamamen bizim alıcılarımızın yarattığı illüzyonlara bağlıdır. Gelen elektromanyetik dalganın (yani ışığın) bizim tarafımızdan nasıl işlenip beynimizde nasıl bir görüntü yaratacağı tamamen bizim alıcı sistemlerimize (5 duyumuza) bağlıdır. Söz gelimi, astigmat olan bir kişinin gözü, ışığı bizim gözümüzden farklı kırıyor ve görüntüyü başka şekilde oluşturuyor ya da köpekler görüntüleri siyah-beyaz, atlar bizim gördüğümüzün birkaç katı büyüklükte görüyorlar. Dolayısıyla, gelen enerjiyi nasıl algıladığımız, tamamen bizim alıcı sistemlerimize bağlı ve referans alınabilir bir gerçeklik değil. Gerçek olan şey enerjinin kendisi, bizim onu nasıl algıladığımız değil. Zaman içinde aynı şey geçerli. Zaman, tamamen kişinin referans sistemlerine ve algısına göre değişiklik gösteren illüzyon bir kavram. Ve beyin dalgaları. Beynimiz aslında elektronik bir cihaz gibi çalışıyor ve beynimizin yaydığı dalgalar, mikro dünyayla sürekli bir etkileşim halinde. Yani biz beyin dalgalarımızla, atomaltı parçacıkları (mikro dünyayı) sürekli etkiliyor ve yaratıyoruz, mikro dünya ise gördüğümüz makro dünyayı yaratıyor. Bilinçli ve konsantre beyin dalgalarıyla, makro dünyada görmek istediğimiz değişiklikleri kontrollü bir şekilde elde etmemiz mümkün. Simya da kısaca buna dayanıyor. Teorik olarak mümkün fakat metodları üstünde çalışılması gerekiyor.
ERBAUN
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 69
Yanıt Sayısı: 951
7 sene önce
simya maddeye etki etmektir bir nevi
CiciPeri
SÜPER MODERATÖR
Üyelik Zamanı: 8 sene önce
Konu Sayısı: 30
Yanıt Sayısı: 4019
7 sene önce
daha yagmurun icindeki elementleri cozemediler ,cozseler bile elementleri dunyada bulamayacaklar birbirinden ayri trilyonlarca yagmuru yere dusuren bulutlar yaratamayacaklar,daha ruzgarin elemtini cozemediler,cozseler bile simsekleri yaratamiycaklar,simyada altinda uretmek varmis?kim biliyo altinin icindeki elementleri bilim cozdude neden uretemediler saf altini?
zerkad
Üyelik Zamanı: 7 sene önce
Konu Sayısı: 3
Yanıt Sayısı: 31
7 sene önce
[QUOTE=paylaşımcı;1972]Hepimizin Bildiği gibi Simya ilmi milattan önce 300 yıllarında başlamış ve en son 1900 lü yıllarda çinde son bulmuştur. Mısırdan tutunda, Yunanlara kadar bu ilmi işlememiş çok azı kalmıştır yer yüzünde. Simya ile birçok şey yapılabildiğini herkes bilir. Örneğin gecenin yarısında güneşi tepeye getirmek, durduk yere seller yağdırıp, şimşekler çaktırabilmek veya kurumuş bir ağacı meyvelendirebilmek simya ilmi ile yapılabileceklerin sadece birkaçıdır. Ama gerçeği şuki bunu yaptığınızda sadece o civarda sizden haberdar olankimseler bunu öyle görür ve inanır. Yani aslında bunu yapamazsınız ama yaptığınızı sanırlar. Bunlarlada sınırlı değildir simya. Aslında simya ünyesinde metafizik, kimya, astroloji, felsefe, eskatoloji ve daha birçok ilmi bünyesinde barındıran acayip birşeydir. Ve gelelim Simya nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmaya. Bu ilme gönül bağlamış dostlara buradan ilan edebilirimki Simya ilmini icra etmek çok ama çok zordur. Günümüzde simya ilminin yanlızca ücra bir dalını icra edebilen david copperfield bu sayede sahnede uçabiliyor, insanları ortadan iiye bölebiliyor vs. vs.. ama onun dışında kimsenin başarılı olması, daha doğrusu simya ilmini tamamı ile anlaması ve yapması pek mümkün değildir. Zira unutulmamalıdırki bir çok Simyager ölümsüzlük iksiri yapma çalışmalarını yıllarca sürdürmüş ve bu hazırladıkları iksirlerle karara da olsa bir çok çinli kralı öldürmüşlerdir. konu alıntıdır[/QUOTE] David copperfieldin yaptiklarina simya diyen hic internet nedir bilmeyen biri olabilir ancak. Butun hileleri desifre edildi internette. Nelere inanan insanlar var...
efsane688668
Üyelik Zamanı: 5 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 1
5 sene önce
Degerlı kardeslerım benım el aldıgım simyam sımya ılmı bılen bır ****mdı bana el verdıgınde bu ılmın cok ama cok zor oldugunu bızzar anlatmıstı ve dınledıkten sonra gercekten zor oldugunu anlamıstım ve bu ılmı yapabılmek ıstıyordum bana nasıl yapılacagını anlatmıs tı ısteyen olursa yardımcı olurum
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22142 Kayıtlı Üye
  • 16501 Konu
  • 143704 Cevap
  • Son Üye Suhbe
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)