Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 14-12-13, 03:41 #1 (permalink)
zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 14-09-11
Mesajlar: 18,807
zeinarda isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
zeinarda zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 14-09-11
Mesajlar: 18,807
zeinarda isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart Bittim Ya Rabbi Diyene Yettim Kulum Der misin

Hamd sadece, alemlerin Rabbi olan ALLAH’ a mahsustur. Salât ve selâm kendisinden sonra Nebi gelmeyecek olan Hz. Muhammed(s.a.v.)’ e olsun.


Allahım; biz nefislerimize zulmettik. Sen bizi bağışlamaz, bize merhamet etmezsen gerçekten zarara uğrayanlardan oluruz.


Rabbim; şüphesiz sen; işitensin, bilensin. Tevbemizi kabul eyle. Tevbeleri bol bol kabul eden ve hakkıyla esirgeyen sensin. Hesabın görüleceği gün, beni-anne-babamı ve müminleri bağışla.


Biz iman ettik Allahım. Öyleyse bizi bağışla, bize merhamet et. Merhamet edenlerin en hayırlısı sensin. Kabul olmayan dualarımızdan yine sana sığınırız.


Ya Rabbi; bize dünyada iyilik, ahrette iyilik ver, bizi ateşin azabından koru.


Ey Hamd’e tek layık olan Rabbim her türlü eksiklik ve noksanlıktan seni tenzih ederim. Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Sıkıntıya uğramaktan, kabir azabından, ölümün ve hayatın fitnesinden beni koru ya Rabbi… Dünyamı Salih eyle, yaşamım ondadır, Ahiretimi salih yap, dönüşüm onadır. Senden hidayet, takva, iffet ve istikamet isterim.


Ya Rabbi, zatın için seçtiğin bütün güzel isimlerle sana yalvarıyorum. Hakkımda verdiğin hükmün geçerlidir. Şüphesiz hükmünde adaletlidir. Kuranı kalbimin baharı, gönlümün nuru kıl.Onunla kederlerimi yok et, hüznümü sürgün eyle.


Allahım; ilmimi artır. Şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım. Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.


Ey Rabbim; Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) haber veriyor ki; “Allah katında duadan daha değerli bir şey yoktur” ve sen mübarek kitabında “Duayı hakkıyla işiten olduğunu” bildiriyorsun. İşte bütün zerrelerimle istiyorum Allahım. Bana hayırlı bir nesil bağışla. Beni ve soyumdan gelecekleri namazını devamlı kılanlardan eyle. Öldüğüm zaman beni kolay bir hesapla hesaba çek. Eşimi, çocuklarımı ve tüm devam edecek neslimi, senin dinine hizmet eden, Kuranı yaşayan ve onunla amel eden, salih kullarından eyle.


Ya Rabbi; bütün kalbimle iman ettim. Kötülüklerimi ört, günahlarımı bağışla. Peygamberin vasıtasıyla vaat ettiklerini ikrâm et. Şüphesiz sen vaadinden dönmezsin. Beni Müslüman olarak öldür ve Salihler arasına kat.


Allahım; senden başka ilâh yoktur. Mülk senindir. Hamd sana aittir. Ve sen her şeye Kadirsin. Göklerde ve yerde ne varsa, hepsi seni tesbih eder.


Ey kalpleri evirip, çeviren Allahım; Kalbimi dinin üzere sabit kıl, bütün işlerimin sonucunu güzel kıl. Dünyada rezillikten, ahirette azaptan sana sığınırım.Allahım; bana yardım et, benim için tedbir al, bana tuzak kurulmasına izin verme Ya Rabbi.


Rabbim; beni sana şükreden, seni zikreden, hakkıyla sana kulluk eden, gönülden sana muhabbet duyan, huzurunda boyun büken kullarından eyle. Tevbemi ve duamı kabul eyle, kalbimin kıskançlığını gider, lisanıma istikamet ver.


Ya Rabbi; senin sevgilin ve bize en güzel örnek olarak gönderdiğin Muhterem Nebi(s.a.v.) Efendimizin, senden istediği tüm hayırlardan bende isterim. Sana sığındığı tüm şerlerden, bende sana sığınırım. Yardım istenecek tek merci sensin, dilekler sana sunulur. Senden başka güç ve kuvvet sahibi tanımıyorum. , Ey alemlerin Rabbi, Ey İbrahimin Rabbi, Ey Muhammedin Rabbi, Ey mazlumların Rabbi; şüphesiz sen affedicisin, affetmeyi seversin, benide affet.Beni yaratan doğru yolu gösteren Rabbim; beni yedirip, içiren sensin. Hastalandığımda şifa verende sensin. Beni ve tüm sevdiklerimi, her türlü maddi-manevi hastalıklardan koru, muhafaza et.Ey benim canımı alacak ve tekrar diriltecek olan Allahım; hesap gününde hatalarımın bağışlanacağını umduğumda sensin. Bana sonra gelecekler için, iyilikle anılmak nasib eyle. Hamd ancak sana mahsustur ve senden başka hiçbir ilâh yoktur.


Ey mübarek Kuranı indiren Allahım; Kuran ve kendisine Kuran indirilen zat hakkı için kalplerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kuran nuruyla nurlandır. Dualarımızı kabul buyur ey kendisinden yardım istenen müsteân.


Ya Rabbi; senin sevgini, seni sevenin sevgisini ve beni senin sevgine yaklaştıran amellerin sevgisini isterim.


Ey yüceler yücesi Rabbim; senin dergâh-ı rahmetini sevgili kulun olan Üveys el Karaninin nidasıyla ve münâcatıyla çalıyorum. Dergâhını ona açtığın gibi, rahmetinle bana da aç. Onun dediği gibi bende diyorum

Allahım; “Rabbim sensin, bense kulunum,
mülk sahibi sensin, ben emir ve tasarrufunun altında bulunan bir kulum.

İzzet sahibi sensin, ben aciz ve zelilim.

Hazineleri tükenmeyen sensin, bense mutlak fakirlik içinde ihsanına muhtacım.

Gerçek hayat sahibi olan ve hayatı veren sensin,bense hayat verişin olmasa ölüyüm.

Varlığı ebedi olan sensin, ben gelip geçici bir faniyim.

İhsan sahibi sensin, ben günah ve kötülük işleyenim,

günahları bağışlayan sen, bense günahkarım.

Gerçek kuvvet ve kudret sahibi sensin, ben zaaf ve acz içindeyim,

bağış ve ihsanı veren sensin, bense lûtuf ve ikramına muhtaç bir dilenciyim.

Sonsuz cömertlik sahibi sensin, bense o cömertliğe muhtacım.

Kullarının dualarına icabet eden sensin, bense işte dua edip yalvarıyorum.

Ey merhametlilerin en merhametlisi, maddi ve manevi tüm hastalıklara derman olan Şafi, şifa veren sensin, ben türlü türlü dertlere mübtela bir hastayım. Ey ikrâm ve ihsanı bol olan Rabbim, benden ebediyen razı ol”
Ey aşkıyla yanan kullarını seven ELVEDÛD; eğer kemali rahmetinle dualarımı kabul etsen,zaten o senin şanındır. Ama kabul etmezsen eğer, senin kapından başka hangi kapıya gideyim. Senden başka RAB yok ki, dergâhına gidilsin. Senden başka HAK mabud yoktur ki ona iltica edilsin. Senin af dalgalarından bir zerre bile bana yeter.Ey bu dünyada her kuluna karşı merhametli, ahirette ise sadece mümin kullarına karşı merhametli RAHMAN ve RAHİM olan Allahım; günah ve hatalarımdan dolayı mahzun ve pişmanım. İşte boynum bükük kapındayım. Kötü söz ve davranışlarımdan utanç duyuyorum. Mahşer gününde “ Şu riyakârı ateşlere atın” diye ferman edersen ben ne yaparım.İlâhi; her dem ALLAH, ALLAH sesleriyle yalvarıp yakarıyorum. Senin kapında durmuş dileniyorum, günahlarımı bağışla. Büyük günahları bile bağışlayan sensin.


Ey ölüm ve hayatın yaratıcısı, Ey çağların ve zamanların Rabbi; Ey dünya ve ahretin Rabbi, Ey cennet ve sonsuzluk yurdunun sahibi; Senin affına sığınıyor ve RAHİM, KEREM, GAFÛR isimlerinden medet bekliyorum. Boynum bükük, avuçlarım açık kapına geldim, beni boş çevirme ALLAHIM.Ey gözetip, koruyan muhafaza eden Rabbim; Müslümanları sevindir, onları birbirine muhacirle- ensar gibi kardeş yap. Dünyanın neresinde olursa olsun şu an zulüm altında olan, senin yardımına muhtaç tüm kardeşlerimizi koru, yardım et. O Muhterem Nebinin “ Müminler bir vücudun azaları gibidirler” mübarek sözlerinin tecellisini yaşamayı nasip et onun ümmetine.

Zulüm altında bulunan bu kardeşlerimizin üzüntüsünü, sıkıntısını, acılarını yüreğimin en derinlerinde hissediyor ve ağlayarak yalvarıyorum o din kardeşlerim için. Gözlerimiz, ellerimiz, ayaklarımız Ya Rabbi onlar. Kalplerimizdeki sevinç, ruhlarımızdaki hüzün hepsi. Acz içinde çırpınarak yardım diliyoruz, suçları ALLAH ve Rasulüne inanmak olan bu kardeşlerimize.Ya Rabbi; hep inandım ki kulun gücünün bittiği yerde ALLAH’ın yardımı başlar. Bittim Ya Rabbi diyene, yettim kulum der misin ALLAH’ım.


Ne olur bu kardeşlerimize yardım et, onlara bu zulmü yapanları onların yanına bırakma Allahım.

Gönüllerimiz çöle döndü, muhabbet ver. İslâm alemi paramparça oldu vahdet ver. Yüzyıllardır mutluluğun sakâsıydık, şimdi fukarası olduk, saadet ve selamet ver.Allahım, yapmamam gerekirken yaptığım, yapmam gerekirken de yapmadığım şeylerden bir zarar gelecekse, onlardan da sana sığınırım.


Ey Kâbenin sahibi, Sana ve Rasulüne sevdalı Hz. Rabiatül Adeviye kulunun sana seslendiği gibi bende aynı şekilde niyaz ediyorum.

“Ya Rabbi bizleri birbirimizin hakkına riayet eden mazlumlardan yap. Zulmeden zalimlerden etme. İçimi yakıp kavuran bir azap varki ben ondan korkmaktayım. Benden razımısın Ey Rabbim. Sen tatlı olda, bütün hayat zehir olsun bana. Sen razı olda, bütün insanlar öfkeyle dolsun. Benim aram yeter ki iyi olsun seninle. İsterse harap olsun sonra, bütün alemle…”Tüm esmalarının hürmetine,Hatemül Enbiya(s.a.v.) Efendimizin hürmetine, senin yanında duaları makbul bütün güzel kullarının hürmetine, bihürmeti sırrı suretil Fatiha. Amin.
__________________
ÖLÜMle YAŞAMı ayıran çizgi

SİYAHla BEYAZı ayıramaz ki
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 14-12-13, 05:56 #2 (permalink)
Hun Hun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 17-09-12
Mesajlar: 6,598
Hun is an unknown quantity at this point
Hun Hun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 17-09-12
Mesajlar: 6,598
Hun is an unknown quantity at this point
Standart

Aminnnnn
Allah razı olsun Zeinarda
__________________
Susuyorsam çaresizliğimden değil...
Bilki asaletimdendir..
Konuşursam can yakarım...Fırtınalar koparırım......Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mü'min,kalbi şeytandan usandım.
Dostum;herkesin kahrı çekilir ama ben davasız Müslümandan usandım!
Hun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 14-12-13, 11:53 #3 (permalink)
Yasaklı
 
Üyelik tarihi: 01-04-13
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 1,013
Aaro'sdamned is an unknown quantity at this point
Aaro'sdamned Aaro'sdamned isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklı
 
Üyelik tarihi: 01-04-13
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 1,013
Aaro'sdamned is an unknown quantity at this point
Standart

Allah razı olsun zeinarda.
Aaro'sdamned isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 14-12-13, 12:17 #4 (permalink)
Mürekkepbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 26-10-13
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 22
Mürekkepbalığı is an unknown quantity at this point
Mürekkepbalığı Mürekkepbalığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
Mürekkepbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 26-10-13
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 22
Mürekkepbalığı is an unknown quantity at this point
Standart

Mükemmel, Allah razı olsun..
__________________
Kaç mevsimsin
Aşk başka adın var mı
Kaç yıl kaldın
Aşk gerçek misin rüya mı...
Mürekkepbalığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 25-10-17, 13:59 #5 (permalink)
Lietli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 21-02-17
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 33
Lietli is an unknown quantity at this point
Lietli Lietli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
Lietli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21-02-17
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 33
Lietli is an unknown quantity at this point
Standart

Şarabından içtim mana duydum. Eğer var ise dört kitabın bir manası. Bittim ya rab
Lietli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr" SOLAK Lahutiye Forum Zikirleri 132 01-03-16 09:10
Ne Mutlu Türküm Diyene zeinarda Tarih 4 23-06-13 22:58
Ya Rabbi Kabul Eyle zeinarda Lahutiye Tasavvuf 4 23-06-13 12:24
Yer Misin Yemez Misin? ildy Lahutiye Oyunları 13 18-06-12 20:20
Âlemlerin Rabbi By Ares Faydalı Okunacak Dualar 2 11-10-11 04:15


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:35.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

Hakkımızda

"Türkyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesine Hoş Geldiniz"

 

Lahutiye

Türkiyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesi.

Copyright © 2017