Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 17-12-13, 15:22 #1 (permalink)
EbRuSh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02-02-13
Bulunduğu yer: İstanbuL
Mesajlar: 318
EbRuSh is an unknown quantity at this point
EbRuSh EbRuSh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EbRuSh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02-02-13
Bulunduğu yer: İstanbuL
Mesajlar: 318
EbRuSh is an unknown quantity at this point
Post Reiki inisiyeleri nasıl yapılır?

REİKİ İNİSİYELERİ NASIL YAPILIR?
Öğrenci rahat bir sandalyeye, ayakları paralel, terliksiz, yere basar şekilde, elleri yukarı bakacak şekilde açık, diz üstünde, bel , omuz ve boynu dik bir şekilde oturtulur. (Enerjinin doğru akması için gereklidir)
Öğrenci adını, soyadını, doğum tarihini söyleyerek, inisiye yapacak ****nın ismini de söyleyerek onun kendisini Usui Reiki 1/2/3a/ya da 3b uyulmamasına müsaade ettiğini söyler. (bunu 3 defa tekrarlar).
Bu arada öğretmen, öğrencinin 2 metre arkasında ellerini yukarı kaldırıp, Öğretmenlik enerjisini ister. Öğretmenlik enerjisi tüm vücudunu kaplar. O tüm vücudunu kaplayan enerjiyi öğretmen göbek altı çakrasına toplar ve sol elini göbek altı çakrasına koyar. Sağ eli havadayken gerekli sembolü çizip öğrencisini ve kendisini içine alacak şekilde bir çember çizerek (sembol el ile çiziliyor, çember imgeleyerek yapılıyor) içini beyaz ve mavi nur ile doldurur. Bu işlem, öğrenci ve öğretmenin inisiye anında huzur bulması açısından önemlidir.
Daha sonra öğretmen , öğrencisine yaklaşarak, onun ismini söyleyerek ben geliyorum der.( içinden söyler, sesli değil)
Arkasından, başının önüne, başının soluna ve başının sağına gerekli sembolü çizer. Arkasından sadece 3 kere mantrayı söyler. Ve tepe çakrasından üfler. Bu arada Öğretmenin sol eli hala göbek altı çakrasındadır.
Öğrencinin sağ tarafına geçer boşta olan sağ eli ile gerekli sembolü çizer ve 3 kere mantrasını söyleyerek sağ elini öğrencinin tepe çakrasına , sol elini ise öğrencinin başının arkasına koyar. Bu andan itibaren öğrencinin aura kanalı temizliğine başlanır. Eller bu pozisyonda iken ( imgeleyerek) gerekli sembol çizilir, 3 kere mantrası söylenir. Arkasından yine gerekli sembol çizilir ve 3 kere mantrası söylenir ve daha sonra 4 nefes işlemi başlar. ( Nefes burundan karına alınır ve ağızdan dışarıya üflenir.) 1. nefes normal, 2. nefes normalden biraz daha güçlü, 3. nefes de ise öğrencinin aura kanallarına girilir. 4. nefeste tazyikle enerji, tepe çakradan ,göbek altı çakraya gönderilir. Bu işlem de aşağı yukarı, aşağı yukarı 2 veya 3 kere tekrarlanır.( imgeleyerek) . Bu bembeyaz nurdur. Bu nur ile öğrencinin aura kanalları temizlenir. Tepe (TAÇ) çakradan omuzlara, ellere, avuç içi ve parmak ucu çakralara, buralardan yine tepe çakraya, tepe çakradan da göbek altı çakraya indirilir ve bu bembeyaz nur ile öğrencinin aura kanalları tertemiz olur.
(Eğer öğrencinin aura kanallarının herhangi bir yerinde bir tıkanıklık var ise bunu öğretmen sezgisel olarak anlar. Gerekirse defalarca öğretmen bu tıkanıklığı açmak için uğraşmalıdır. Ta ki sezgisel olarak açıldığını anlasın , bilsin)
Daha sonra öğretmen öğrenciden teması kesmeden , sol eli ile öğrencinin sol el parmak uçlarıyla öğrencinin sağ omzundan başlayarak öğrencinin ayağına kadar sürükleyerek aşağıya iner. Ve öğrencinin sağ ve sol ayaklarının bileklerinden elleri ile tutar. Ellerini ayaklarının üzerine koyar. Burada da aynı işlem devam etmektedir. Önce gerekli sembolü çizer ( imgeleyerek) 3 defa mantrasını söyler, sonra yine gereken sembolü çizer 3 kere mantrasını söyler, (bu işlemler hep imgeleyerek yapılır.) Ve daha sonra 4 nefes işlemi yine başlar. Bu işlem de aşağı yukarı, aşağı yukarı 2 veya 3 kere tekrarlanır.( imgeleyerek)
Sonra öğrenciden temas kesilmeden ayağa kalkılır( ayağa kalkarken , sağ elinin parmak uçları ile öğrencinin ayaklarından dizlerinden itibaren dokunularak)
Eğer öğrenci Reiki 1e inisiye oluyorsa, elleri birleştirilir. Eğer Reiki 2, 3a 3b uyumlaması ise, öğrencinin sağ elini öğretmen sol avucunun içine alır. O aşamaya ait sembolleri çizerek, 3 defa da mantralarını söyleyerek, öğrencinin avucunun içine tıklar ve tüm bedenine yollar.
Daha sonra eller birleştirilir, gerekli sembol çizilir ve parmak uçlarına üflenir bu sembol öğrencinin tüm bedenini kaplar. Sonra öğrencinin birleşen iki baş parmağını öğretmen sol avucunun içine alır, (öğretmenin baş parmağına öğrencinin baş parmak uçları temas eder şekilde alır.) Öğretmen, sağ eline de, öğrencinin birleşmiş olan sağ 4 parmağını alır. Daha sonra yine Önce gereken sembolü çizer ( imgeleyerek) 3 mantrasını söyler, sonra yine gereken sembolü çizer 3 kere mantrasını söyler, ( bu işlemler hep imgeleyerek yapılır.) Ve yine 4 nefes işlemi başlar. 4. nefeste tazyikle imgeleyerek öğrencinin vücudunun sağ kısmına üflenerek yollanır. Öğretmen sağ elini üstten kıvırarak( bu sırada öğretmenin sol eli hala öğrencinin baş parmaklarını tutmaktadır.) öğrencinin sol 4 parmağını avucunun içine alır. Ve yine aynı işlem tekrarlanır. Böylece inisiyede fiziksel ,duygusal ve ruhsal denge sağlanmış olur.
Daha sonra öğrencinin elleri alın çakraya (birleşik iken baş parmakları alın çakraya değecek şekilde)götürülür. Bu arada dirsekler iyice yanlara açılır ve öğrenci Reiki 1 e inisiye ediliyorsa sadece gereken sembol çizilir öğrencinin kalp çakrasına yollanır, öğretmen kendi kalp çakrasındaki aynı sembolü ımgeleyerek çıkararak, öğrencinin sembolü ile birleştirir. Bu aynı zamanda öğretmenin öğrenci ile gümüş bir bağıdır. (Yani öğrencinin öğretmene gümüş rengi bir bağ ile bağlanması böylelikle gerçekleşir) Öğrenci Reiki 2ye inisiye ediliyorsa, gerekli semboller çizilir 3 er mantra söylenir, yine öğretmenin kendi sembolleri ile birleştirilir.
Eğer öğrenci 3aya inisiye ediliryor ise, diğer semboller ve 1 de yine gerekli sembol çizilir, 3bye inisiye ediliyorsa diğer semboller ile birlikte çift gerekli sembol çizilir ve öğretmeninki ile birleştirilir.
Daha sonra öğrencinin elleri dizlerinin üzerine koydurulur. Artık avuç içleri yukarı doğru açık değil de dizlerinin üstünde kapalıdır. Öğretmen öğrencinin tepe çakrasına 3 kere üfler. Daha sonra da kalp çakrasına 3 kere üfler. Ve daha sonra tepe çakradan kalp çakraya, kalp çakradan tepe çakraya ve yine tepe çakradan kalp çakraya üfler.
(Bunun anlamı tepe çakradan gelen İlahi bilgilerin sadece bilinç düzeyinde kalmaması ve kalbine inmesidir.)
Ve sonra öğretmen öğrencinin önünden 2 metre kadar geriye ayrılır ve yine 2 elini havaya kaldırarak teşekkür eder, yine sol elini göbek altı çakrasına koyar. Bulunduğu yerden öğrencisinin boyunca gerekli sembolü çizer , sol elini de göbek altı çakrasından kaldırıp sağ elinin hizasına getirir ve çizdiği sembolü 3 defa mantarsını söyleyerek iki eliyle sembolü iterek öğrenciye gönderir. Ve o sembol öğrenciyi içine alır. Daha sonra ellerini çırpar ve 3 defa avucunun içinden üfler. İnisiye işlemi bitmiştir. Öğrenciye dokunarak onu tebrik edip hayırlı olmasını diler.
Tüm dünya Usui Reiki otoritelerinin uyguladığı, geçerli olan inisiye şekli budur.
EbRuSh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 04-03-15, 12:57 #2 (permalink)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 20-06-14
Mesajlar: 6
hasansen is an unknown quantity at this point
hasansen hasansen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 20-06-14
Mesajlar: 6
hasansen is an unknown quantity at this point
Standart

Bundan iki sene önce reiki ye açılmış çalışmalar yapmıştık 2. Seviyede bıraktık kendi kendine kapanmismidir tekrar açılmak gerekir mi
__________________
Atı alan üsküdarı geçerde,ahı alan sıratı geçermi bilmem..
hasansen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 04-03-15, 13:08 #3 (permalink)
zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 14-09-11
Mesajlar: 19,159
zeinarda isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
zeinarda zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 14-09-11
Mesajlar: 19,159
zeinarda isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart

Alıntı:
hasansen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bundan iki sene önce reiki ye açılmış çalışmalar yapmıştık 2. Seviyede bıraktık kendi kendine kapanmismidir tekrar açılmak gerekir mi
Bildiğim kadarıya çakralar temizlenmedikçe kapanır...Eğer çakralarınızı bu süre içerisinde temizleyecek uygulamalar yaptıysanız devam edebilirsiniz...
__________________
ÖLÜMle YAŞAMı ayıran çizgi

SİYAHla BEYAZı ayıramaz ki
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 04-03-15, 14:12 #4 (permalink)
 
Üyelik tarihi: 30-11-14
Mesajlar: 540
biricik is an unknown quantity at this point
biricik biricik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

 
Üyelik tarihi: 30-11-14
Mesajlar: 540
biricik is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
hasansen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bundan iki sene önce reiki ye açılmış çalışmalar yapmıştık 2. Seviyede bıraktık kendi kendine kapanmismidir tekrar açılmak gerekir mi
Reiki 2 olmuşsunuz kullanmasanizda uzun süre fark etmez, reiki 1 genel tümcül çalışmalarına başlayın 21 günlük süreyi tamamlayın, sembolleri de kullanın, çakra bölgelerinize ve avuç içlerine sembolleri orta parmağınızla çizin ve öyle çalışın. Ben de reiki 2 yim masterim inisiye olduktan sonra uzun süre kullanmasanda tekrar inisiye olmaya gerek yok demişti. Gel yenileyelim diyene inanmayın paranıza reiki yapmak istiyordur😉
biricik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
insiyeleri, nasıl, reiki, yapılır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İstihare Nasıl Yapılır? camuro İstek Ve Hacet Duaları 16 03-05-16 16:00
reiki nasıl uygulanır??? şimşek Aura Ve Çakra 0 09-03-13 15:35
Su Büyüsü Nasıl Yapılır? nesil266 Diğer Büyü Çeşitleri 0 22-09-12 13:32
Simya Nasıl Yapılır? nesil266 Simya İlmi 2 08-09-12 17:13
Bazlama Nasıl Yapılır?? Bihter Lahutiye Mutfak 12 12-04-12 23:38


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:49.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

Hakkımızda

"Türkyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesine Hoş Geldiniz"

 

Lahutiye

Türkiyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesi.

Copyright © 2017