Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 12-09-11, 17:07 #1 (permalink)
By Ares
 
Mesajlar: n/a
By Ares
 
Mesajlar: n/a
Standart Reiki Seviyeleri ve Uyumlamaların Getirdikleri

Merhaba Lahutiye Ailesi.

Reiki Seviyeleri ve Uyumlamaların Getirdikleri

1.Derece Reiki Uyumlaması ya da halk arasındaki tabirle El Verme gerçekleştiğinde, Reiki Enerjisi ile, sonsuza dek sürecek şekilde donanırsınız. Bu aşamada enerjinin akışını hissedecek, kendinize ve başkalarına aktarmayı öğreneceksiniz. Uyumlama ile birlikte enerji kanallarınız açılır ve yeni bir boyutta frekansa geçersiniz.

Uyumlama esnasında ya da daha sonra uygulamalarınız sırasında fiziksel olarak hiçbir şey hissetmeseniz de, enerji oradadır, çakralarınız açılmış-uyumlanmıştır ve çalışmaktadır. Evren’ de her şey Niyet’ le başlar. Niyetiniz şifa enerjisini aktarmaksa, o olmaktadır. Niyet edin ve enerjiyi çalıştırın. Size uygun olan süre içinde Evren yine niyetinize cevap verecek, fiziksel olarak enerjiyi hissetme niyetiniz de gerçekleşecektir. Bunun için yalnızca özel bir konum, konsantrasyon gerektirmeyen bu akıllı-mucizevi enerjinin akmasına ve şifa vermesine niyet etmeniz her zaman yeterli olacaktır.

21 gün boyunca kendinize ve başkalarına ellerinizle enerji vererek enerji frekansının yükselmesini ve akışının artmasını sağlar; beden-ruh-zihin olarak adaptasyonunuzu tamamlarsınız. Bu esnada hayatınızdaki olumlu değişiklikleri, her şeyin çok daha kolay olduğunu hissetmeye başlarsınız. Kaynak sonsuzdur ve kullandıkça çoğalır.

Enerjinin harekete geçmesi için NİYET yeterlidir. Ellerinizi tam bir Reiki seansı’ nın öğretildiği şekilde sırasıyla kullanabilir ya da enerjinin rehberlik etmesine izin verebilirsiniz. Tamamen yargıdan ve tepkiden arınmış olmanız önemlidir. Alıcının onayı ve katılımı olmadan şifa gerçekleşmez. Alıcının onayı ile şifa nereye varması gerekiyorsa hedefine ulaşır.

Şifacı olarak şifayı veren siz olmazsınız. Siz, şifaya kanal olursunuz. Reiki ve her türlü şifa tekniklerini öğrenmek, uygulamak, egonuzu süsleyip besleyen parlak süslü bir kürk gibi taşımak yerine, Bir’ in ve Bütün’ ün şifalanmasında enerjiye bir araç olmaya niyet etmektir. Şifayı gerçekleştiren siz değil, şifa enerjisinin kendisidir. Siz yalnızca vesile olursunuz. Şifaya vesile oldukça, her anlamda şifalanmaya devam eder, şifa dağıtan ellerin armağanını fazlasıyla alır, tazelenir; yaşama sevinciyle dopdolu, yepyeni bir insana dönüşürsünüz.

Reiki'ye başlayanların hayatlarında, birçok olumlu değişikliğin olabileceği söyleniyor. Değişikliklerin olmaması Reiki'nin akmadığı yani uyumlamanın olmadığı anlamına mı geliyor?

Reiki'ye uyumlandıktan ve uygulama esasları bir kere öğrenildikten sonra bu tekniği ömür boyu kullanabilirsiniz. Bazen, Reiki uygulamasından faydalanamadıklarını ya da hayatlarında herhangi bir değişikliğin olmadığını belirten kişiler olabilir. Artık biliyoruz ki, genelde tüm hastalıkların kökeni zihinsel. Bu görüşe göre iyileşme zihinde başladığı an, Reiki enerjisi de buna paralel fayda sağlamaya başlar. Eğer kişi buna istekli değilse, Reiki enerjisi ile sadece geçici bir rahatlık elde edebilir.

Reiki'den faydalanıp faydalanmamak ise kişinin seçimine, özgür iradesine kalmıştır. Eğer Reiki enerjisine uyumlandıktan sonra, olumsuz düşünce kalıplarına hala daha bağlı kalmayı sürdürürsek, niyetimizde azıcık da olsa bencillik varsa, beklediğimiz gibi Reiki'nin bize yardım etmediği duygusuna kapılırız. Bu sevgi dolu, saf ve güçlü enerjiyi yaşantımızın bir parçası haline getiremediğimiz gibi, kullanamadığımızı da fark ederiz.

2 Derece Reiki Uyumlaması ile size verilen sembolleri kullanmaya başlar, üzerlerinde çalıştıkça sembollerle uyumunuzu arttırırsınız. Uyumlama yapıldığı andan itibaren ve 2. seviyede çalıştıkça, Reiki enerjisinin gücü ve odaklanması artar. Fiziksel olmayan sorunlara şifa çalışması yapabilir, şifa çalışmalarınızda yer-zaman faktörlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Nihayet 3. Derece Uyumlaması aldığınızda, artık Üstad sembolü ile çalışmaya başlar, öğretmen olarak devam etmeye ya da sadece ustalık seviyesinde şifa çalışmalarınızı sürdürmeye karar verirsiniz.

Seviyelerde ilerledikçe, spritüel çalışmalarınızda derinlik ve farkındalıklarınızın artmasıyla birlikte sezgileriniz ve şifa yetenekleriniz gelişir; yaşamınızda değiştirmek isteyip cesaret bulamadığınız her şey için her düzeyde ve değişik alanlarda dönüşüm süreci kolaylaşır.

Reiki sembolleri, uyumlama ritüeli ile aktive edilir ve güçlerini uyumlamalardan alırlar. Uyumlama almamış birine sembollerin ifşası, yardımcı olmadığı gibi kavram kargaşasına yol açacaktır.

Reiki Sembollerinin gizliliği, Reiki geleneğinin bir parçasıdır ve sembolleri gizli tutarak, kişisel olarak saygınızı gösterirsiniz. Başkalarının sembolleri ifşa etmesi, sizin sembollere kişisel saygınızı azaltmaz. Gizlilik prensibine uyduğunuz sürece, saygınızı ortaya koyarsınız.

Bazı semboller bire bir Japon Kanji karakterlerinden oluşur. (Uzaktan Şifa ve Üstad Sembolleri) Güç ve dönüşüm sembollerinin isimleri Japonca olmakla birlikte, Shaman kaynaklarından, Sanskrit ve Kanji şekillerinin kombinasyonlarından elde edilebilir.

Reiki sembolleri transandantaldir. Birçok sembolün yaptığı gibi sadece bilinçaltına etki etmekle kalmaz, Tanrısal Şuurla da doğrudan bağlantılıdır. Uyumlama almış kişi tarafından bir Reiki sembolü kullanıldığında, Reiki’ nin Tanrısal Şuuru, Enerji fonksiyonlarının yönünü değiştirerek yanıt verir. Bu işlem, sembollere uyumlanmış kişi ile Tanrı arasındaki kutsal ya da ilahi anlaşmaya (uyuma) bağlı olarak gerçekleşir.

Reiki Enerjisi ile şifa çalışması yapmak için kişinin özel bir duruma geçmesine gerek yoktur. Semboller her kullanıldığında, enerji otomatik olarak harekete geçer.

Reiki sembolleri yüksek seviye şuurun kapılarını açan anahtar gibidir. Her birini kullandığınızda, kendiliğinden özgün sonuçlar elde edebilirsiniz. Semboller, onları aktive edebilmek için doğru kullanılmalı, uyumlaması yapılan şekli ile çizilerek aktive edilmelidir. Sembollerin birbirinden farklı çizildiği görüldüğünde yanlış olduğu kanısına varmak yerine, Bayan Takata’ nın eğittiği 22 Üstada, her öğrencisinden gelen titreşimlere bağlı olarak sembollerde de ufak değişiklikler yapması konusunda rehberlik alarak sembollerin uyumlamasını yaptığını bilmek gerekir. Sembollerin farklı görünümlerinin bir başka nedeni de, Bayan Takata’ nın öğrencilerinin sembollerin kopyalarını yapmalarına izin vermemesidir ve yetiştirdiği üstadların yine kullandıkları sembollerin Dr. Usui tarafından kullanılan sembollere tam olarak benzemediği görülse de semboller tamamen aynı şekilde çalışmaktadırlar. Bu nedenle öğrenci için en doğru yöntem, sembolleri uyumlandığı şekli ile kullanmasıdır.

Sizin de Evren (Tanrısal Şuur, Kozmik düzen, Akıllı Boşluk: İnandığınız-İsimlendirmeyi tercih ettiğiniz hiyerarşik düzen) tarafından, size uygun Üstadın uyumlandığı şekliyle, onların soyağacından gelen üstada yönlendirildiğiniz düşüncesi bana çok anlamlı gelmektedir.

Bir Reiki Üstadı, Reiki Sembolleri’ ni öğrencisine gösterip, onlar için uyumlama yaptığında, öğrenciye gösterilen imaj ile sembollerin temsil ettiği enerjiler arasında bir bağ kurulur. Bu, beynin yanıt mekanizmasına (stimulus) bağlı olarak gelişir. Özel bir deneyime bağlı olarak stimulus sürekli olarak uyarıldığında, onunla kişinin ona verdiği tepki arasında bir ilişki gelişir. Uyumlama esnasında sembolün temsil ettiği enerji oraya çekilmekte ve kendini sembole bağlamaktadır. Dolayısıyla, öğrenci sembolü düşündüğü an, sembolün temsil ettiği enerji de otomatik olarak çekilerek akmaya başlayacaktır. Her sembolün gücü, görüntüsünden değil, uyumlama sırasında o sembole bağlanan enerjiden gelmektedir…

Uyumlamalar, bire bir fiziksel ritüeller uygulanarak yapılabileceği gibi, uzaktan uyumlamalarda da yine Niyet esasına dayalı olarak enerji akacak, uyumlama gerçekleşecek ve birebir uyumlama ile tamamen aynı şekilde ritüelini tamamlayacaktır. Uzaktan uyumlamalarda öğrencilerimden enerjinin çok güçlü hissedildiğine dair dönüşler aldığım gibi, birebir uyumlamalarda hiçbirşey hissetmeyen öğrencilerim de oldu. Bizzat aldığım uzaktan uyumlama ve uzaktan şifa çalışmalarında oldukça belirgin vizyonlar ve fiziksel duyumlar hissettiğim farklı frekans ve seviyelerde enerjilerde çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumu da belirterek tavsiye edebiliyorum.

İyi niyet taşınmayan ya da başka bir deyişle, herhangi birinin hayrına olmayan bir durumda enerjinin akışı duracaktır… Reiki, Tanrısal Şuuru ile bütün iyi niyetlerinize, akıllı ve mucizevi şifa gücü ile *Bir’ in ve Bütün’ ün hayrına* yanıt verecektir. Bu güzel, yumuşak, saran, sıcacık ve akıllı enerjiyi tanıyıp kullanma fırsatı için Yüce Yaradan’ a şükürler olsun.

Reiki'ye uyumlandıktan sonra bazı rahatsızlıkların ortaya çıkabileceği söyleniyor. Doğru mu?

Reiki'ye uyumlanan kişi böylece evrensel yaşam enerjisinin kaynağına bağlanmış olur. Bu sevgi dolu, saf ve güçlü enerji kişinin fiziksel bedeni dahil, tüm enerji bedenlerindeki blokajları ve düşük frekanslı enerjileri yok edeceği için uyumlamadan sonra fiziksel ve duygusal bir arınma süreci geçirmek mümkündür. Bu süreç birkaç gün veya kişinin içinde bulunduğu fiziksel ya da duygusal ortamın zorluk derecesine göre biraz daha uzun sürebilecek baş ağrısı, ciltte döküntüler, eklem ağrıları, aşırı terleme, aşırı idrar, ishal, aşırı canlılık, uyku hali veya duygusal dalgalanmalar şeklinde ortaya çıkabilir. Bu durumlarda sabırlı olmalı, bol su ya da bitkisel çaylar içmeli, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Ortaya çıkan bu çeşit rahatsızlıkların toksinlerden arınma olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu belirtiler kişinin kendi iyileşme gücünün harekete geçtiğini yani bedendeki enerji blokajlarının çözüldüğünü gösterir. Bu süreçte yapılan Reiki enerji çalışmalarına ara verilmeden devam edilmesi önerilir.

Reiki enerjisi ile uygulama yaparken, el pozisyonları mutlaka belirtilen sırada mı olmalıdır?

Reiki uygulamalarında el pozisyonları, tepe çakradan başlar, bedenin belirli bölgelerinde devam ederek ayaklarda biter. El pozisyonlarının, öğrenildiği ilk günlerde özellikle de 21 gün süresince kişinin hem iç disiplinin gelişmesi, hem de bu konuda alışkanlık kazanması bakımından eğitmenin öğrencisine aktardığı sırada yapılması önerilir. Bununla birlikte "temel el pozisyonları" olarak aktarılan bu pozisyonların dışında da, ellerinizi bedeninizin ihtiyacı olan bölgesine koyarak Reiki enerjisini akıtabilirsiniz.

1.aşama eğitiminde gösterilen el pozisyonları 21 gün yapılmazsa ne olur?

Genelde bu çalışmalar için gereken zamanı ayıramadığı ya da ilk birkaç gün hevesle başlayıp sonrasında bu süreci tamamlayamadığı için kişinin kendisini mahcup hissetmesine neden olan bu hareketler ve 21 günlük uygulama süresi önem taşır. 21 günlük bu süre, kişinin, Reiki enerji frekansına alışmasına, gösterilen el pozisyonlarını ezberlemesine ortam hazırlar. Ayrıca bedendeki enerji blokajları çözülerek beden toksinlerden arınır ve bedenin yaşam enerjisi düzene girer. Böylece beden enerjisi dengelenir ve enerjisi dengelenen beden de sağlığı oluşturmaya başlar.

1.aşama eğitimini ve uyumlamasını aldıktan sonra kendime çalışırken genelde bedenimin bir bölgesine gelince (özellikle mide) uyuyorum ve hareketlerimi bitiremiyorum. Bu da beni rahatsız ediyor. Ne yapmalıyım?

Reiki enerjisi ile uygulama yapılırken kişi bir süre sonra kendisinde bir rahatlık hissetmeye başlar. O ana kadar taşıdığı gerginliğin açıldığını, gevşediğini fark eder ve sonunda uykunun dayanılmaz cazibesine kapılır. Bu Reiki enerjisi ile çalışmanın doğal bir sonucudur. Özellikle de Reiki 1 uyumlamasını aldıktan sonraki ilk günlerde. 21 gün süresince beden enerjisi dengelenene kadar bu yaşanabilir. Aslında bu süre bedenin her bölgesine Reiki enerjisi ile uygulama yapılmasını içerir. Bununla birlikte uyuduğunuz zaman hangi pozisyonda kalmışsanız, bir sonraki uygulamanıza kaldığınız yerden başlayarak devam edebilirsiniz. Bir süre sonra kişi fark edecek ki, uyku süreleri gittikçe kısalmaya başlayacak. Yeter ki uyumak, hiç bir zaman kişiyi Reiki enerji çalışmalarından uzaklaştırmaya bahane olmasın.
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Reiki Ve Bedenimiz By Ares Reiki Teknikleri 1 29-11-16 22:15
Reiki Çeşitleri By Ares Reiki Teknikleri 1 20-05-15 00:17
Enel Hak ve Reiki By Ares Reiki Teknikleri 2 20-12-12 23:32
Reiki Prensipleri By Ares Reiki Teknikleri 0 12-09-11 17:02
Reiki Nedir? By Ares Reiki Teknikleri 0 12-09-11 16:58


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:45.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

Hakkımızda

"Türkyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesine Hoş Geldiniz"

 

Lahutiye

Türkiyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesi.

Copyright © 2017