Namaz kılmasam olur mu?

Bu konu özlem35. tarafından 9 sene önce açıldı, 334 kere okundu ve 3 Cevap verildi.
özlem35.
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 234
Yanıt Sayısı: 445
9 sene önce

İbrahim Edhem Hazretlerine bir zat gelip:

” Ben namaz kılmasam olurmu “diye sorar.
İbrahim Edhem hz leri olur ama sana sayabilecegim şeyleri yapabilirsen diyor.

1 Hazreti ALLAH ın arz ve semasından çıkaçaksın.Bunu yapman mümkün olmadığına göre namazını kılacaksın.Çünki Hadisi Kudside kimki beş vakit namazı terk ederse hazreti ALLAH ey asi ben senden uzağım sende benden uzaksın benim arzımdan ve semavatımdan çık benden gayrı kendine rab talep et buyuruyor.

2 Azrail (a.s.) geldiğinde ona ruhunu teslim etmeyeceksin benim çoluk çoçuğum var daha yaşamak istiyorum diyeceksen namazını kılma ama buda mümkin değil zira Ayeti Kerimede Hazreti ALLLAH Ecel geldigi zaman ne bir dakika ileri nede geri gider buyuruyor.

3 ALLAH ın rızkını yemiyeceksin eğer yapabilirsen kılma ama Ayeti Kerimede yer yüzünde rızkı ALLAH üzerine olmayan hiç bir hayat sahibi yoktur buyurur.

4 kimsenin görmedigi yerde günah işleyeceksin yani günah işlerken seni Hazreti ALLAH ın görmediği bir yere gideceksin Ayeti kerimede Mevlamız Hazreti ALLAH sizin gizli aşikar yaptıklarınızı bilir.

5 Kabre girip münker ve nekir suallere başlayınca cevap vermemeye kadirsen namaz kılmaya bilirsin zira Mevlamız Ayeti Kerimede sual muhakkak hakdır buyuruyor.

6 CENABI HAK onu tutunuz bağlayınız yağni ellerini boynuna dolayıp cehennemin alevli ateşine atınız buyurduğunda kabül etmeyeceksen kılmaya bilirsin.Ama bunları yapman mümkün olmadıgına göre namazları kılacaksın buyuruyor..

alıntıdır..

Titanya
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 16
9 sene önce
Benim abilerim ne namaz ne kuran hicbirini yapmiyorlar bunun icin bir dua onerebilir misiniz acaba dinlerini onlara sevdirmek icin simdiden tsk
NetGeaR
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 23
Yanıt Sayısı: 211
9 sene önce
Özlem çok iyisin gerçekten bunu herkesin okuması gerek. Allah razı olsun en azından namazın önemini bikez daha hissetmiş olacak arkadaşlarımız..
zeytınn
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 27
Yanıt Sayısı: 645
9 sene önce
allah herkese nasip etsin namazı. her geçen gün ömürden.. teşekkürler özlem kardeşim.
Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 22211 Kayıtlı Üye
  • 16507 Konu
  • 143718 Cevap
  • Son Üye ChesterQuosy
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)