Reiki hikayeleri

Bu konu özlem35. tarafından 9 sene önce açıldı, 338 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
özlem35.
Üyelik Zamanı: 9 sene önce
Konu Sayısı: 234
Yanıt Sayısı: 445
9 sene önce

Reiki tüm hastalıklariçin bir mucize şifa değildir.Kutsal bir tedavi metodu olarak ,genellikle alıcının kendini yeniden dengelemesine yardımcı olarak kullanılır. Ancak, anında tedavi çok seyrek olarak bir inisiyasyon veya hatta basit bir elle tedavi seansı sonucunda meydana gelir.Başağrıları , mide ağrıları,öksürük veya kas ağrıları gibi çok ciddi olmayan hastalıklarda herzaman olmasa da sıklıkla dakikalar içinde dengeleme sağlanır.


işte hikayeler

*Karımın annesi,strese bağlı uykusuzluk çekmekteydi.Birinci Derece Reiki’yi aldıktan hemen birkaç gün sonra uyku ilaçlarını almayı bıraktı.O kendini günlük olarak tedavi etmeye başladı ve bir daha asla ilaçla tedavi almadı.Uyuyacağı zaman ,ellerini ekstra tedavi#1.Pozisyonunda yerleştirmesi yeterli oldu.

*Annem katarakt rahatsızlığı çekmekteydi.Geçen yıl ,erkek kardeşimden Birinci Derece Reiki inisiyasyonunu aldı ve epeyce ilerleme gösterdi , o tekrar yıldızları görebilir.O çoğunlukla Pozisyon # 1 ‘i kullanır ki bu aynı zamanda kronik sinüs problemine de yardımcı oldu.Geçenlerde,memesinden küçük bir yumrunun çıkarılması için birkaç günü hastanede geçirmek zorunda kaldığında, tüm aile uzaktan tedavi metoduyla ona Reiki gönderdik.Doktorları ve hemşireleri şaşırtarak , anesteziden dakikalar içinde kendine geldi ve birkaç saat sonra eve gitmek için hazırdı.

*Arkadaşlarımızdan biri,Tokyo’dan Mr. I , son iki Reiki Derecesini almasından sonra birçok küçük isteğinin gerçekleştiğini bildirdi.Hikayesinin komik yanı ,onun söylediğine göre isteklerinin,o onları unuttuktan sonra bile gerçekleşmş olduğuydu.

*Bizim arkadaşlarımızdan biri ,Osoko’dan Bayan H. Birinci Derece inisiyasyonu için buradaydı,ilk inisiyasyondan hemen sonra ishal geçirdi.Çözümlenmemiş aile trajedilerinin hatıralarını büyütmüştü ve ağrıları tekrar geçirerek tedavi başladı.Onun kızkardeşi son 7 yıldır adet dönemi öncesinde ağrılardan takati kesilinceye kadar etkilenmekteydi.Birinci Derece Reiki inisiyasyonunu aldıktan hemen sonra, aylık ağrıları tamamen kayboldu.

*Tao’nun operasyonu..Kedimizin kısırlaştırılmasından sonra yaklaşık bir hafta,Reiki’nin dışında hiçbirşey istemedi.Divana her oturuşumuzda kucağımıza zıplayıp, orada enerji yutarak saatlerce kaldı.Ben ve karım,onun karnının düzenli olarak enerji çeken siyah bir deliğe bezediğini hissettik.O kendini daha iyi hisseder hissetmez, tedaviyi durdurup ,bağımsız bir evcil hayvanın düzenli rutin, haline geri döndü.Yaraları herhangi bir iz bırakmadan hızla iyileşti. Herzaman olduğu gibi diğer kedilerle kavga ediyor ve eve her tarafı tırmalanmış olarak geliyor.

*Karımın kuzeninin kuzey Hokkaido’da bir süt çiftliği var. Biz orayı ziyaret ettiğimizde yeni doğmuş bir buzağı süt içmeyi reddediyordu. Onu beslemeye çalıştığımızda itaatsizlık ediyordu. Fakat Reiki tedavisi uygulamaya başladıktan birkaç dakika sonra(uzaktan tedavi metodu)sonunda beslenmeyi keyifle kabul etti.

*Karım ve ben Sapporo’da bir dil okulunun hem sahibiyiz ve hem de onu yönetiyoruz. Bilgisayarlarımızda problemler görüldüğünde biz Reiki’yi kullanıyoruz.Bu doğal olmayan bir şey gibi gelebilir,fakat Reiki’nin içinden geçtiği herşey,makineler bile Reiki’ye olumlu reaksiyon verebilir.Bir noktada,kötü virüsleri bilgisayarlarımıza zarar vermekten vazgeçirdik.

*Benim kişisel olarak defalarca deneyimlediğim ve arkadaşlarımdan duyduğum bir şey ,Reiki’nin uçak korkusunu azalttığı veya tamamen ortadan kaldırdığıdır. Son kez Japonya’dan Almanya’ya uçakla gidip ,geri döndüm , sanki kısa bir yürüyüş yapmış gibi hissettim. Zaman farkı bana hiç sıkıntı vermedi.Kendimi canlı ve enerjik hissettim.

*Kazalar: Geçen yaz birgün , bu işi bir profesyonele bırakmam yönündeki sezgilerimi dinlemeyip , garaj kapımızı kendim tamir etmeye çalıştım.Oldukça inatçı bir mizaca sahibim. 3şi tamamladığımda yaylı bir yük aletinin çarpması sonucu sol el ve omzumda derin ve ıstırap verici kesikler oluştu.Karımdan ilk yardım olarak Reiki aldım ve onun ellerini yaklaşık 10 dakika şişmiş omzumda tutmasından sonra , şiş tamamen indi ve kendi aptallığıma gülebildim.Asıl sürpriz,omzumdaki kesikler ,tıpkı istek için olan Çin hekzagramına (altı köşeli yıldız) benziyordu.

*Bir yaz , 20 öğrencimizle kampa gittik.Sapporo yakınındaki kamp sahası muazzam irilikteki yaban arıları tarafından istila edildi. Çocuklardan ikisini arı soktu.Birisini tam kafasının üstünden , diğerini boynundaki atardamarın yanından.Hemen Reiki uyguladık ve Reiki acı ve kırmızılıklarla ilgilendi.

*Bazen Reiki’yi sınıflarımıza ahenk ve barışı getirmek için kullanırız.Bir keresinde, muhtemelen fazla enerji yüzünden iki öğrencimiz aniden birbirlerine vurmaya ve birbirlerini tekmelemeye başladılar.Bir oyun olarak başladı ama kısa zamanda ciddileşti ve biz de işe karışmak zorunda kaldık.3kinci Derece Reiki’yi kullandık ve biz farkına varmadan önce onlar bu işten paylarını almış bir şekilde kolkola oturuyorlardı.Bu hepimiz için bir sürprizdi.(Burada eklemek istiyorum ki Reiki her zaman şiddeti uyuma çeviremeyebilir.Ancak çoğunlukla işe yarar.)

*Üç yıl önce,sol ayağımdaki bir kemik zarı iltihabından rahatsızdım.Bir yarar sağlamamak üzere,fizyoterapi ve ultrason tedavileri de dahil bütün tedavi çeşitlerini denedim.Kendime birkaç hafta boyunca günlük Reiki tedavileri uyguladıktan sonra problem tamamen ortadan kalkmıştı.

*Arkadaşlarımızdan biri , Sapporo’dan Bay M.,kendinden küçük erkek kardeşine kırık kolu için günlük Reiki tedavileri uyguladı.Doktorlar iyileşme hızı ve düzgünlüğü karşısında şaşırmışlardı.Aynı arkadaşım bir restoranda çalışıyor ve kazayla parmağını kestiğinde yaralar çoğunlukla aynı gün kapanıyor; Reiki’ye tekrar teşekkürler.


**

Aşaıdaki raporlar,Yamanashi Bölgesinden , masajla tedavi yapan ve 1993 başlarında bizden Reiki öğrenmesinden bu yana Reiki öğreten Bay G.’den alındı.

*Onun annesi bir keresinde sıcak su ile sağ yanağını,kolunu ,el ve ayağını yaktı. O(Bay G’nin annesi) 6 ay boyunca sol elini kullanarak sağ elindeki yanıklara Reiki verdi ve hiçbir iz kalmadı. Reiki’yle tedavi etmediği yanıklar ise kalıcı izler bıraktı.

*O (Bay G.nin annesi)oğlundan 1. Derece Reiki inisiyasyonunu almasından hemen sonra , çeşitli sırt problemleri nedeniyle bir süredir yatmakta olan akrabasını ziyaret etti.Bir saatlik bir el seansından sonra(O,hastanın kuyruksokumuna 20 dakika ellerini tuttu.) akrabası yataktan kurtuldu ,düzgün bir şekilde ayağa kalktı ve kendini harika hissetti.

*Bay G.’nin 50 yaşındaki bir müşterisi , bitkinlik , omuzlarda kronik sertlikler , uykusuzluk,migren ve genel fiziksel soğukluktan etkilenmekteydi.1.Derece Reiki inisiyasyonunu aldıktan sonra yukarıdaki rahatsızlıkların hepsi iyileşti.

*Bir gün , onun işçisini arı soktu.3şçinin sağ eli şişti ve çok kötü bir şekilde acıyarak kaşınmaya başladı.Birkaç dakikalık Reiki tedavisinden sonra kaşınma durdu.Birkaç saat sonra tekrar başladı. Ona tekrar bir Reiki seansı verildi.Kaşınma tekrar durdu ve şişme sonraki 12 saat içinde kayboldu.

*Aynı kişi , bir trafik kazasında boynunun yaralanması nedeniyle hastanede bulunmakta olan bir arkadaşına Reiki verdi .O ,durumunda hiçbir değişiklik olmaksızın iki haftadır hastanedeydi.Bir saatlik Reiki seansından sonra onun durumu iyiye doğru değişti.

*Bay G.’nin başka bir müşterisi, 75 yaşındaki bir bayan , hayatı boyunca süren kabızlık probleminden Birinci Derece Reiki inisiyasyonundan sonra kurtuldu.O,hergün sabahları yataktan kalkmadan önce kendine bir saat Reiki uygular ve daima ellerini bir süre boyunca karnında tutar.3lginç olan onun tat alma duyuları da kuvvetli bir şekilde gelişti. Geçen kış birgün , her iki yanağında soğuk ısırması oldu. O yalnızca sağ yanağına Reiki verdi ve ertesi sabah uyandığında sağ yanağını normal olarak buldu ve sol yanağı hâlâ şişti.Ole Gabrielsen ve Stephen Lovering’in İngilizce orijinal ders notlarından,Türkçeye çevrilmiştir.

[RIGHT]
alıntı[/RIGHT]

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 22138 Kayıtlı Üye
  • 16501 Konu
  • 143704 Cevap
  • Son Üye kellyFak
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)