Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 16-10-11, 12:48 #1 (permalink)
By Ares
 
Mesajlar: n/a
By Ares
 
Mesajlar: n/a
Standart Dört Element Meditasyonları

Su Meditasyonu...

Önce kendinizi rahat ettiğiniz bir pozisyon alın. Yani oturun veya uzanın.Gözlerinizi kapayın. Sessizliğe gömülün. Daha sonra kendinizi bir Deniz kıyısında düşünün. Ancak bu sadece düşünmeyle kalmasın hissedin orayı. Daha sonra yavaş yavaş Denizin içine girin. Suyu hissedin. Tamamiyle suyun içindesiniz artık. Orası yeni bir dünya sizin için. Yani istediğiniz şeyi yapabilirsiniz orda. Herşey size bağlı. Ordaki yaratıcı sizsiniz. Suyu hissederek yaşayın orayı.
Bu meditasyonu 1 saat boyunca yapın. Ancak konsantrasyonunuzu bozmamaya dikkat edin. İnternetten New age, su sesi gibi meditasyon sesleri bulup dinliyebilirsiniz...


Birkaç Örnek vereyim aklınıza yatsın...

Suya girdiğiniz anda okyanuslara açılın dev dalgalar , girdaplar , tsunamiler yaratın. Adaları gemileri yutun sınırsız olun herşey sizsiniz kilidinizi açın
Toprak Meditasyonu
Önce kendinizi rahat ettiğiniz bir pozisyon
alın. Yani oturun veya uzanın.Gözlerinizi kapayın. Sessizliğe gömülün.
Daha sonra kendinizi bir kayalık kenarında yada topraktan oluşan bir yerde
olduğunuzu düşünün.sadece düşünmekle kalmayın orayı hissedin.yavaş
yavaş kafanıza kadar toprağın altına girdiğinizi ve sadece kafa
dışarıda kalacak şekilde toprağın içine girdiğinizi düşünün.toprağın
enerjinin size, sizin enerjinizin toprağa geçtiğini hayal edin.bunları
meditasyon müzikleriyle yaparsanız daha iyi bir verim alırsınız
artık dev kayaları, küçük tepecikleri bile hareket
ettirebilirsiniz.bunu yapmanın yolu zihnizi kandırmaktan geçtiğini
unutmayın
Ateş Meditasyonu...

Önce kendinizi rahat ettiğiniz bir pozisyon alın. Yani oturun veya uzanın.Gözlerinizi kapayın. Sessizliğe gömülün. Daha sonra kendinizi bir yanardağın tepesinde düşünün. Ancak bu sadece düşünmeyle kalmasın hissedin orayı, sıcaklığını. Daha sonra yavaş yavaş lavların içine girin. Lavı, Sıcaklığını hissedin. Tamamiyle volkanın içindesiniz artık. Orası yeni bir dünya sizin için. Yani istediğiniz şeyi yapabilirsiniz orda. Herşey size bağlı. Ordaki yaratıcı sizsiniz. volkanın sıcaklığı hissederek yaşayın orayı.
Bu meditasyonu 1 saat boyunca yapın. Ancak konsantrasyonunuzu bozmamaya dikkat edin. İnternetten New age gibi meditasyon sesleri bulup dinliyebilirsiniz...


Birkaç örnek, Lavlardan girdaplar yapın , ateşin sizi yakmadıgını zarar vermediğini düşünün fakat sıcagıda hissedin. Alevler oluşturun yaratıcı sizsiniz kilidinizi açın


Hava Meditasyonu...

Önce kendinizi rahat ettiğiniz bir pozisyon alın. Yani oturun veya uzanın.Gözlerinizi kapayın. Sessizliğe gömülün. Daha sonra kendinizi Bulutların üzerinde Düşünün. Ancak bu sadece düşünmeyle kalmasın hissedin orayı. Daha sonra yavaş yavaş uçmaya başlayın. Havayı hissedin. Tamamiyle havayla bir bütünsünüz artık. Orası yeni bir dünya sizin için. Yani istediğiniz şeyi yapabilirsiniz orda. Herşey size bağlı. Ordaki yaratıcı sizsiniz. Havayı hissederek yaşayın orayı.
Bu meditasyonu 1 saat boyunca yapın. Ancak konsantrasyonunuzu bozmamaya dikkat edin. İnternetten New age, rüzgar sesi gibi meditasyon sesleri bulup dinliyebilirsiniz...


Hayal gücü pekte güzel olmayan arkadaşlara bikaç örnek
Havada uçtugunuzu, bulutları kontrol ettiğinizi düşünün. Hortumlar , kasırgalar yaratın. Doğa olaylarını kontrol edin yağmur fırtına gibi havayı ilgilendiren olayları, havayla bir oldugunuzu imgeleyin enerjiyi hissedin kilidinizi açın.Alıntı

Selam ve Dua İle Kalın Lahutiye
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 16-10-11, 14:21 #2 (permalink)
SOLAK
 
Mesajlar: n/a
SOLAK
 
Mesajlar: n/a
Standart

Konu ile ilgilenen arkadaşlarımız için açıklayıcı bilgiler olmuş Vetala ;
tebrik ederim
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 16-10-11, 16:36 #3 (permalink)
By Ares
 
Mesajlar: n/a
By Ares
 
Mesajlar: n/a
Standart

Alıntı:
SOLAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu ile ilgilenen arkadaşlarımız için açıklayıcı bilgiler olmuş Vetala ;
tebrik ederim
Beğendiğine sevindim SOLAK :)
_____________
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 28-10-11, 15:35 #4 (permalink)
By Ares
 
Mesajlar: n/a
By Ares
 
Mesajlar: n/a
Standart

Güncel
___________________
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 13-01-12, 22:14 #5 (permalink)
doguasya
 
Mesajlar: n/a
doguasya
 
Mesajlar: n/a
Standart

Güncel.........................
  Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 11-05-14, 01:25 #6 (permalink)
Merena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 21-06-12
Mesajlar: 51
Merena is an unknown quantity at this point
Merena Merena isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
Merena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21-06-12
Mesajlar: 51
Merena is an unknown quantity at this point
Standart

Bende okuduğum bir yazıyı ekleyeyim, faydası olacağına inanıyorum.
By Ares'e teşekkürler

Öncelikle meditasyonda zihin boşaltılır ve zihni boşaltmayı öğrenmek gerekir. Siz zihni boşalttığında derin bir huzura ve farkındalığa ulaşırsınız. İşte tam bu anda, tam bu derin öze temas ettiğiniz anda, ruhunuzdan bilincinize bir akış, bir aydınlanma, bir farkındalık akar ve hayata dair bir farkındalık-uyanış ve berrak bir görüş kazanırsınız. Buradaki tefekkür yani derin düşünme “felsefi bir sorgulama” değildir. Burada zihin arındırılır. Tabiri caizse, camı zihin olarak kabul edersek, kirli camı temizler ve berrak camın ötesindeki hakikati izlersiniz. Cam kirliyken yani binlerce düşünce beynimizde iken hakikati seyir eyleyemeyiz, ne zaman ki cam temizlenir, o zaman camın ötesindekini seyredebiliriz. İşte bu zihnin ötesindeki hakikate temas etme işlemidir ki bu noktada siz “müdahale eden” veya “yargılayan” değil sadece ama sadece “gözlemci” yani ruhsal öz olursunuz.

Karnınız çok tokken meditasyon yapmayın. Enerji o noktaya odaklanacak ve zihni arındırmak zor olacaktır.
Meditasyon öncesi ılık bir duş iyi olacaktır.
Üzerinizde muhakkak rahat giysiler olmalıdır.
Bir mum ve tütsü yakmak konsantrasyonu arttırıp, uygun ortamı hazırladığı için oldukça faydalı olmaktadır.
Rahatsız edilmemelisiniz, mümkünse bilgisayarınızı ve telefonlarınızı kapatın, kapınızı kapatın ve rahat bir ortam oluşturun.
Meditasyon öncesi yeşil çay içmenizi tavsiye ederim. Yeşil çay hem huzur vermekte hem konsantrasyonu arttırmakta hem de uykuyu engellemektedir, böylelikle meditasyonu oldukça kolaylaştırmaktadır. Budistler bütün bunları sağlamak için muhakkak çalışma öncesi yeşil çay içerler.
Müzik dinleyebilirsiniz. Ama müziğin hareketli değil dingin ve bilhassa başlangıç seviyesinde iseniz muhakkak sözsüz olması çok önemli. İsterseniz doğa sesleri kullanabilirsiniz. Ben işitsel bir insan olmadığım için müzik tercih etmemekteyim. Bu tamamen size kalmış.
Odanın ortamı oldukça önemlidir; ılık, rahat ve ne çok ışıklı ne de çok karanlık olmalı. Dikkatinizi dağıtacak unsurlardan arınık olmalıdır.
Diyaframdan nefes almak meditasyonlarda oldukça önemlidir. Doğru nefes doğru meditasyon demektir. Ritmik ve doğru şekilde diyaframdan nefes alınmalıdır.

Meditasyon Yararları Nelerdir?

Meditasyon kişiye kendini anlaması yolunda berrak bir ruhsal anlayış kazandırırken, yaşamında yeni tutum ve tercihler geliştirmesini de sağlıyor.
Meditasyon içimizdeki mevcut nitelikleri ortaya çıkarma, bu niteliklerin keyfini çıkarma ve bunları kullanma yöntemidir.
Aynı bir beceri gibi, meditasyonda da olumlu ve tatmin edici sonuçlara ulaşabilmek için düzenli uygulama yapmak gereklidir.
Her gün biraz uygulayarak, kısa zamanda doğal ve kolay bir alışkanlık haline gelen meditasyon kişiyi sağladığı faydalarla adeta ödüllendirir.

Ruhta ki
Kişinin; Kendisini fazlasıyla "iyi" hissetmesi
Amacını bulmuş olma hissi
Kendisini anlaması
Potansiyelini gerçekleştirmesi
Zorluk ve tehditlerle başa çıkabilmesi

Zihinde ki
Korkulardan ve endişeden kurtulmak
Geri kazanılan sükunet ve mutluluk
Düşüncelere daha fazla hakim olabilmek
Olumlu duyguları ifade edebilme becerisi
Kolaylıkla konsantre olabilme (…daha rahat yoğunlaşabilme)

Bedende ki
Gerginlikten kurtulmak
Daha iyi uyku
Artan oranda canlılık
Daha az psikosomatik nedenli hastalıklar

Parapsikoloji'den Alıntı
Merena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Alt 03-06-14, 01:13 #7 (permalink)
CiciPeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21-02-14
Bulunduğu yer: Hollanda
Mesajlar: 4,044
CiciPeri is an unknown quantity at this point
CiciPeri CiciPeri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CiciPeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 21-02-14
Bulunduğu yer: Hollanda
Mesajlar: 4,044
CiciPeri is an unknown quantity at this point
Standart

4 elementi dusunce yoluyla kullanmasini hakimiyet kurmasini ogrenen su,toprak,hava ve atesi hareket ettirmesinide ogrenir gercektende yazilanlarlar gibi hayel ettikleriniz gercek olabilir,ruzgari kulllanarak yuzlerce agaci yere yikabilir,yangin cikartabilir,firtinalar kopartabilirsiniz topragin altindaki binlerce hayvani disari cikartabilirsiniz tabi bunun icin rahat bir ortam pamuktan yastiga yatmak hayeller kurmak yerine gercekci olup dunyayla bedeninizin ve ruhunuzun ruzgar ates su topraktan yaratildigini bir butun oldugunu dusunmek gerekir ,arkasimizin yazdigi gibi kendinizi su gibi hissedin yada binlerce yildir topraktan katilasmis bir kaya ama kaya oldugunuz zaman yureginiz duygularinizda kaya gbi olmali istesenizde yuruyemeceginizi binlerce ton agirliginda oldugunuzu, altinizda duran topragin sogugunu ,uzerinizde esen ruzgarin serinligini ve yagan yagmurun size carpisini hissedeceksiniz goruldugu uzere bir tas parcasi bile dort element olmadan dunya uzerinde yasayamiyor hersey birbirine muhtac ve bagli eger bu zincirin icine girmeyi basarirsaniz dilediginizi yapabilirsiniz,uzun uzun yazmak isterdim bu konuyu herkesin fikirleri degisik
CiciPeri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla

Alt 03-01-17, 17:51 #8 (permalink)
Memotaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÜYE
 
Üyelik tarihi: 29-12-16
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 3
Memotaz is an unknown quantity at this point
Memotaz Memotaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
ÜYE
Memotaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29-12-16
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 3
Memotaz is an unknown quantity at this point
Standart

Teşekkürler Bu Hafta Bunlar Üzerine Yoğunlaşıcağım
__________________
♛Қ'ИƓら ƝƐƔƐŔ ƉłἝ♛
ΜƐΜΘŦĀẔ
Memotaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile CevaplaAlıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
dört element meditasyon

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dört Mum zeinarda Lahutiye Öyküler 8 31-12-15 02:11
Sekiz Cennetten Dört tanesinin kapısı açılır By Ares Lahutiye Dua Kardeşliği 1 22-10-11 10:44
5 Element Hakkında mavis Sayılar Ve Semboller 0 12-08-11 23:03
“Bu Ayda Dört Şeyi Çok Yapınız!” LâL İslam Dini Bilgiler 2 01-08-11 00:47


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:30.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

Hakkımızda

"Türkyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesine Hoş Geldiniz"

 

Lahutiye

Türkiyenin En Büyük Gizli İlimler Sitesi.

Copyright © 2017