HZ TİRMİZİDEN KORUMA KALKANI (İNSANLARIN VE ŞEYTANIN ŞERRİNDEN)

Bu konu jingamin55 tarafından 3 ay önce açıldı, 997 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
jingamin55
Üyelik Zamanı: 3 ay önce
Konu Sayısı: 7
Yanıt Sayısı: 0
3 ay önce
HZ TİRMİZİDEN KORUMA KALKANI
(İNSANLARIN VE ŞEYTANIN ŞERRİNDEN)
.
Kendisinin sürekli korkutuldunu artık aklını kaybetmek üzere olduğunu aktaran zat Ebü bin Abbasa Hz Mevlananın hocası Hz Tirmizi bu duayı öğreterek onu bu dertten kurtardı ve ”Öğrettiğim bu duayı herkese öğret ki kıtamıza cin değil şeytan bile yaklaşamasın.”
.
Dua:
Ve kâle elûguz ibnulkiyye Vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard(arda), ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm(azîmu). Ve kul rabbi edhılnî ve eluğuz bin vey selülkiye mudhale sıdkın ve ahricnî ve eluğuz ibni vey selülkiye muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrân. Kâle elûguz ibnulkiyye eûzu bi rabbin nas ve felak. Melikin nâs, İlâhin nâs, Min şerril vesvâsil hannâs. Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs. Minel cinneti ven nâs ve Min şerri mâ halak Ve min şerri gâsikın izâ vekab Ve min şerrin neffâsâti fîl ukadi. Ve min şerri hâsidin izâ hased.
.
Meali:
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır. Ve o ikisini muhafaza etmek (yerlerin ve göklerin dengesini korumak, gözetmek), Kendisine zor gelmez ve O Alâ’dır (çok yücedir), Azîm’dir (çok büyüktür).
De ki: “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.”
Dedi ki: “Ben, insanların ve Felâk’ın Rabbine sığınırım.”
İnsanların melikine (mâlikine). İnsanların İlâhı’na (sığınırım). Gizlice, sinsi sinsi vesveseler verenin şerrinden.
Ki o (hannas), insanların göğüslerine vesvese verir.
İnsanlardan ve cinlerden ve Yarattıklarının şerrinden. Ve karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden. Ve düğümlere üfleyenlerin şerrinden. Ve haset ettiği zaman, haset edenin şerrinden.
Anahtar Kelime:
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 23435 Kayıtlı Üye
  • 16534 Konu
  • 143809 Cevap
  • Son Üye stephenherrod
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (3)
  • SÜPER MODERATÖR (9)
  • MODERATÖR (1)